يكرنگ بمان ... حتی اگر در دنيايی زندگی می كنی كه مردمش برای پررنگی هزار رنگ می شوند!

spiderman-black-itoons
دوازده مرد خبیث : معرفی معروف ترین دشمنان اسپایدرمن

دوازده مرد خبیث : معرفی معروف ترین دشمنان اسپایدرمن

گیــزمو ۱۱ خرداد ۱۳۸۶ نوشته شده در اخبار انیمیشن 2468

در اینجا به معرفی 12 نفر از معروف ترین دشمنان اسپایدرمن که نزدیک به چهار دهه او را در کمیک استریپ ها عذاب داده اند، می پردازیم. این افراد را اصطلاحا “ابر خبیث” (Super Villain) می نامند. به عقیده بسیاری از کارشناسان، اسپایدرمن دارای شناخته شده ترین و معروف ترین شخصیت های منفی در دنیای کمیک استریپ است (البته یقینا خود اسپایدرمن به این مسئله افتخار نمی کند!) شاید از این حیث تنها دشمنان بتمن باشند که به گرد پای دشمنان اسپایدرمن برسند. با وجود آن که بسیاری از دشمنان شوالیه سیاه پوش، تجلی نمادین ایده ها و ذهنیت هایی مثل معما، کمدی، دوگانگی شخصیتی، ترس، گیاهان، سرما و غیره هستند، اما منشا اکثر دشمنان اسپایدرمن، ریشه در حوادث علمی یا سوء استفاده از علم و فن آوری دارند و به همین دلیل در موازات منشا خود او قرار می گیرند. معمولا این دشمنان درست مثل قهرمان عنکبوتی ما، نیرو ها یا لباس هایی دارند که نشان دهنده ی حیوان خاصی است. آن ها علاوه بر داشتن این نیرو های مخرب اما جذاب، پیچیدگی های شخصیتی منحصر به فردی نیز دارند و این رمز جاودانگی آنها است. دست آخر این که، تنوع شگرفی در دشمنان او به چشم می خورد: خلافکاران عادی، دانشمندان یا نوابغ دیوانه، سردسته های جنایت های سازمان یافته و حتی هیولاهای فضایی!

ترتیب معرفی این دوازده شخصیت خبیث بر طبق زمان ظاهر شدن آن ها در کمیک استریپ های اسپایدرمن است:

Chameleon1- آفتاب پرست (Chameleon)
دیمیتری اسمردیاکف نخستین ابر خبیثی بود که اسپایدر من با او رو به رو شد. او یک جاسوس روسی است که استعداد خاصی در تغییر قیافه دارد. او در ضمن برادر ناتنی “کریون شکارچی” یکی دیگر از دشمنان کلاسیک اسپایدر من است و پس از مرگ او سعی کرد از اسپایدرمن انتقام بگیرد.
 

 

 

Vulture2- کرکس (Vulture)
ادریان تومز پیر مردی بود که پس از خیانت شریک تجاری اش به جنایت روی آورد.

او خودش یک دستگاه ضد جاذبه و بال های کرکس اختراع کرده است تا بتواند مثل یک پرنده پرواز کند و به اهداف شوم خود برسد. او همواره به دنبال یافتن راهی است تا دوباره جوان شود.
 

 

Dr. Octopus 3- دکتر اختاپوس (Dr. Octopus)
دکتر اتواکتاویس یک دانشمند برجسته بود که از چهار بازوی مکانیکی در آزمایش های خود بهره می گرفت اما یک انفجار این بازو ها را به سیستم عصبی اش متصل کرد. او یکی از اصلی ترین و خطرناک ترین دشمنان اسپایدرمن و مقصر مرگ جورج استیسی پدر گوئن استیسی (نامزد سابق و متوفی پیتر پارکر) محسوب می شود. او یک بار به دست یکی از بدل های اسپایدرمن کشته شد، اما نینجا های مرموز او را دوباره زنده کردند.
 

 

Sandman4- مرد شنی (Sandman)
زمانی که یک محکوم فراری به نام ویلیام بیکر در یک ساحل دور افتاده که محل آزمایشات هسته ای بود، پنهان شده بود، مولکول های بدن او با شن های ساحلی پیوند خورد و او به مرد شنی مبدل شد، مردی که می تواند بدن خود را به ماده ای شن مانند تبدیل کند. مرد شنی که با اسم مستعار فلینت مارکو شناخته می شود، کماکان به دشمنی با اسپایدرمن مبادرت دارد. اما در گذشته سابقه ملحق شدن به گروه های قهرمانی خیر خواه را نیز دارد.
 

 

Lizard5- مارمولک (Lizard)
دکتر کریتس کانرز خوش طینت یکی از بازو های خود را در جنگ از دست داده بود و از این رو با استفاده از DNA خزندگان یک سرم ساخت تا شاید بتواند مثل مارمولک ها عضو از دست داده اش را باز یابد.

او موفق به انجام این کار شد اما با پرداخت هزینه ای گزاف تبدیل شد به یک مارمولک عظیم الجثه با شخصیتی وحشی، او در حال حاضر همسر خود را از دست داده است و باید از پسر نوجوانش با نام بیلی مراقبت کند، البته باید مواظب باشد تا عصبانی نشود زیرا در این صورت به مارمولک تبدیل خواهد شد.
 

Electro6- الکترو (Electro)
مکس ویلان مردی سر خورده با عقده حقارت بود که به طور تصادفی و در حالی که مشغول کار روی خطوط برق بود مورد اصابت رعد و برق قرار گرفت و متوجه شد که می تواند جریان الکتریسیته ای را که در وجودش به جریان افتاده، کنترل کند.
 

 

 

Mysterio7- میستریو (Mysterio)
او یک بدل کار و متخصص ساخت افکت های ویژه سینمایی به نام کوئینتین بک بود که هرگز در حرفه خود به موفقیتش دست نیافته بود و سعی کرد با توسل به ایجاد توهم، برای اسپایدرمن پاپوش بدوزد.

چند سال پیش زمانی که در حال مبارزه با “بی باک” (Daredevil) بود، دست به خودکشی زد اما به نظر می رسد نیروهایی مرموز او را دوباره به عالم حیات باز گردانده اند.
 

 

Green Goblin8- گرین گابلین (Green Goblin)
او دشمن شماره یک اسپایدرمن و بیش از هر فرد دیگری او را زجر داده است. گرین گابلین در اصل یک دانشمند، کارخانه دار و شیمی دان جاه طلب به نام نورمن آزبورن بود که به دلیل حادثه ای مجنون می شود و به نیروهای فوق بشری دست یافت. او پدر هری آزبورن، بهترین دوست پیتر پارکر است و جزو معدود دشمنان اسپایدرمن است که از هویت مخفی او آگاه است.

بدون شک شرورانه ترین اقدام او به قتل رساندن گوئن استیسی دختری که پیتر قصد داشت با او ازدواج کند، بود. او اندکی بعد از این کار به ظاهر مرد، اما پس از دو دهه دوباره به عرصه بازگشت. در طول غیبت او، هری برای انتقام گیری از پیتر که فکر می کرد مسئول مرگ پدرش است، به گرین گابلین دوم بدل شد اما به دلیل استفاده مفرط از فرمول نیرو زای پدرش، مرد.
King Pin9- کینگ پین (King Pin)
ویلسون فیسک با اسم مستعار کینگ پین، قدرتمند ترین رییس سندیکاهای جنایتکاری در شهر نیویورک است و به همین دلیل بار ها با اسپایدرمن سر شاخ شده است. او اخیراً و پس از فاش شدن هویت مخفی اسپایدرمن، دستور داد تا یک قاتل حرفه ای، زن عموی سالخورده پیتر را با تیر بزند.

البته کینگ پین مدت هاست که دشمن اصلی “بی باک” محسوب می شود.
 

 

 

10- هاب گابلین (HobgoblinHobgoblin)
زمانی که همگان می پنداشتند گرین گابلین مرده است، رادینک کینگزلی با دست یابی به تکنولوژی مرگبار او، به هاب گابلین تبدیل شد و دست به جرم و جنایت زد و با هوشیاری فوق العاده، هویت خود را تا سال ها مخفی نگه داشت.
 

 

 

 

Venom11- ونوم (Venom)
او یکی از دشمنان بسیار محبوب و مدرن ترین دشمن اسپایدرمن است.

زمانی که اسپایدرمن خود را از شر لباس مشکی رنگ و زنده فضایی خلاص کرد، این لباس با مردی با نام ادی براک که یک خبر نگار بود و اسپایدرمن را باعث ناکامی حرفه اش می پنداشت، پیوندی هم زیستانه بر قرار کرد و به یکی از دشمنان خطرناک او تبدیل شد. نیرو های ونوم شباهت های زیادی به اسپایدرمن دارند. او تنها در مقابل آتش و صدا آسیب پذیر می باشد. ونوم هویت مخفی اسپایدرمن را می داند و مدعی است که از بی گناهان محافظت می کند. در حال حاضر فرد دیگری به جای ادی براک لباس ونوم را بر تن می کند زیرا براک به سرطان دچار شده است.
 

Carnage12- کارنج (Carnage)
او ترکیبی از وجود ونوم و قاتل زنجیره ای به نام کلتوس کاسدی است. کاسدی هم سلولی سابق ادی براک بود اما نسبت به ونوم بی رحمانه تر است و از هرج و مرج و قتل عام لذت می برد. اسپایدرمن اغلب برای شکست دادن او به کمک ونوم نیاز پیدا می کند.

به قلم: مهدی ترابی مهربانی

facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail
12345 (6 رأی، امتیاز: 4٫83 از 5)

مجموعه قدرتمند آندروید 2014مجموعه نرم افزاری اندروید، گلچینی منحصربفرد از جدیدترین نرم افزارهای کاربردی و جذاب ترین بازی های HD در ژانرهای مختلف در قالب 6 عدد دی وی دی 9 گیگابایتی بوده که بر روی گوشی ها و تبلت های اندرویدی قابل نصب است. این مجموعه بی نظیر دارای اتوران اختصاصی شامل عکسی با کیفیت از محیط برنامه ها و راهنمای کامل مراحل نصب برای تمامی App ها می باشد.این محصول دستیاری حرفه ای در زمینه مدیریت و استفاده بهینه از گوشی و تبلت شما بوده و سرگرمی های زیبای سه بعدی و مهیج آن اوقات خوشی را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

- بیش از 1000 نرم افزار در 39 گروه همراه با دیتای آفلاین
- بیش از 500 بازی با کیفیت HD به همراه دیتای آفلاین
- نرم افزارهای مسیریابی و نقشه شهرهای ایران به صورت آفلاین
- شامل آنتی ویروس های Kaspersky، Avira، Avast، Norton و...
- iQuran به همراه قرائت کامل سوره های قرآن توسط 8 قاری
- برترین واژه نامه های فارسی، انگلیسی و ... به صورت آفلاین

یکی از ویژگی های منحصربه فرد این مجموعه، امکان دسترسی به نسخه جدید نرم افزارها و بازی ها می باشد، با کد VIP موجود در داخل بسته می توانید به نسخه جدید App های مورد نیاز توسط اتوران آنلاین دسترسی پیدا کنید.

این مجموعه شامل 6 عدد DVD ناین به صورت پک اورجینال شرکت پرند ارائه می گردد.

برچسب‌ها

جدیدترین پوسترها